Kim jest doradca finansowy?

Potrzebujesz pomocy przed podjęciem decyzji finansowej? Nie wiesz, na jaki kredyt się zdecydować? Jaka pożyczka będzie dla Ciebie najlepsza? Odpowiedzi na te pytania pozwoli Ci znaleźć doradca finansowy. Sprawdź, kto to jest i czym się zajmuje. Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Kim jest doradca finansowy?

Doradca finansowy to nikt inny jak osoba, która zajmuje się doradzaniem klientom, jak chronić swój majątek. Pomaga on w analizie potrzeb finansowych, wyboru odpowiednich produktów i zapewnienie płynności finansowej.

Co jednak ważne, doradca finansowy to często osoba niezależna. Nie pracuje ona w żadnym banku i nie ma prowizji za doprowadzenie do sprzedaży w danej placówce. Z drugiej jednak strony, aby zostać taką osobą nie potrzeba żadnych kursów. Dlatego, zanim zdecydujemy się na jej pomoc, upewnijmy się, że ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie, aby doradzać w zakresie naszych finansów.

Kiedy zdecydować się na doradcę finansowego?

Kiedy przed Tobą stoi poważna decyzja finansowa jak kredyt hipoteczny, samodzielny wybór oferty nie jest prosty. Chodzi w końcu nie tylko o wybór banku, ale także sposobu spłaty zobowiązania. Tego rodzaju decyzje mogą zaważyć na tym, ile w rzeczywistości przyjdzie nam oddać.

Problemy mogą powstać także przed wyborem większej pożyczki lub lokaty oszczędnościowej. Jeśli nie chcesz stracić przez źle podjętą decyzję, warto zdecydować się na usługi doradcy finansowego.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę?

Niewątpliwie na usługi doradcy finansowego decydujemy się zanim podpiszemy umowę z bankiem lub firmą pożyczkową. Dzięki niemu możemy uniknąć niekorzystnych umów i wysokiego oprocentowania. Jednak nie zawsze skorzystanie z doradcy finansowego jest możliwe. Dotyczy to sytuacji, kiedy zobowiązanie finansowe opiewa na niską kwotę. Wydatek na dodatkowe konsultacje może być zbędny i nieopłacalny. Jak zatem znaleźć korzystną pożyczkę?

Przede wszystkim porównaj jak najwięcej ofert ze sobą. Sprawdź, które firmy pożyczkowe oferują jak najlepsze warunki i promocje. Pamiętaj także, aby nie korzystać z usług firmy, której nie jesteś pewien i masz do niej wątpliwości. Warto, aby pożyczkodawca cieszył się renomą i był polecany przez byłych klientów.

Zwróć także uwagę na oprocentowanie i koszt pożyczki. Same odsetki to nie wszystko, aby sprawdzić, ile faktycznie zapłacisz. Aby to wiedzieć, potrzebujesz poznać także jednorazowe opłaty i prowizje za udzielenie pożyczki. Pomoże Ci także wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która przedstawia całkowity koszt kredytu czy pożyczki.

Podsumowanie

Wiesz już, kim jest doradca finansowy i czym się zajmuje. Skorzystanie z jego usług może być dla Ciebie bardzo ważne, kiedy wnioskujesz o wysoki kredyt lub pożyczkę. Kiedy chcesz samodzielnie znaleźć najlepszą chwilówkę, pamiętaj, aby sprawdzić jak najwięcej ofert znanych i zaufanych firm pożyczkowych.

Zobacz też

Wypowiedzenie umowy pożyczki – jak bezboleśnie zrezygnować z zaciągniętej pożyczki?

25 marca, 2025

Podpisanie umowy pożyczki jest warunkiem, aby otrzymać pieniądze. Jest to wiążący dokument, który zobowiązuje nas do terminowej spłaty według opisanych zasad. Jakie jednak zapisy powinna zawierać umowa i jakie są nasze prawa?

Czytaj dalej...

Ryzyko kredytowe – jak sprawdzić czy jesteś dla banku klientem wysokiego ryzyka?

24 marca, 2025

Klienci, u których poziom ryzyka niespłacenia zobowiązania jest wysoki, mogą napotkać trudności z uzyskaniem finansowania. Kwestie takie jak zła historia kredytowa oraz niskie zarobki często sprawiają, że banki niechętnie udzielają im kredytów. Masz podejrzenia, że należysz do grupy osób o niekorzystnym profilu ryzyka? Co zrobić w takiej sytuacji? I skąd wziąć pieniądze? Przeczytasz o tym […]

Czytaj dalej...

Kredyt a umowa na czas określony w 2025 roku – jakie są szanse?

21 marca, 2025

Umowa o pracę na czas nieokreślony jest najkorzystniejsza w oczach banku. Co jednak w przypadku umowy na czas określony? Czy masz szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego? Dowiedz się, na jakich warunkach bank może Ci go przyznać. Umowa na czas określony a kredyt: czy to możliwe?  Zanim bank przyzna kredyt, jest zobowiązany do tego, aby zweryfikować […]

Czytaj dalej...